Libuš - Dukla JM 3:4 (2:3) - 14.09.2022 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Libuš - Dukla JM 3:4 (2:3)  |  14.09.2022

SK Libuš – FK Dukla JM   3:4 (2:3)

Hráno:       14.09.2022 17:00
Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:    Venca – Naidy (74' Jirka), Kami, Dory, Zrzi – Dan (74' Koza), Beny, Alf (52' Vláďa), Hlavi
   (63' Caltič) – Alex – Větry (63' Tomáš)
Branky:     15' Alex (Beny), 30' Větry (Dan ), 49' Větry (Alex)
ŽK:             Alex
 

Po dohodě s vedením jsme velmi rádi využili možnost odehrát pohárové utkání za náš A tým. Soupeřem nám byl velmi silný tým z Jižního města, který patří dlouhodobě mezi tři nejlepší celky v Pražském přeboru.
Z áčka nám šli pomoci pouze do branky Venca (proti méně urostlému týmu bych nechal chytat Jirku nebo Davida, ale soupeř má velmi vysoké hráče a tím dobré standardky) a ještě před pár měsíci za nás hrajícího Benyho, který zná náš způsob hry. Jinak komplet U19.

Před zápasem jsme kluky nabádali, aby zachytili začátek utkání, vyvarovali se zbytečných rohů a standardek kolem vápna, hráli pořád naplno, ať je výsledek jakýkoliv a zápas si pořádně užili!

Zápas začal a hned v první minutě zbytečný roh a z něho inkasovaná první branka – 0:1. Hned z rozehrávky ztráta a 0:2. Nervozita a přehnaný respekt k soupeři nám úplně svázal nohy a zkušený soupeř toho dokonale využil. Hrozivý začátek podtrhla sedmá minuta, kdy jsme opět špatnou rozehrou darovali soupeři lacinou branku – 0:3. Horší vstup do utkání jsme už mít nemohli.

Jiný tým by zápas zabalil, ale kluci jsou bojovníci a dnes nám to opět ukázali! Soupeř byl na koni, ale pomalu jsme začali hru vyrovnávat. Po dobrém presinku jsme v 15. minutě udeřili i my, kdy Beny nahrával Alexovi a ten trestal soupeřovu chybu – 1:3. Branka nás nakopla a začali jsme být více nebezpeční. Soupeři jsme se vyrovnali v důrazu, získali jsme střed hřiště a tím se více tlačit do zakončení. Hosté byli naší hrou zaskočení, hrálo se ve vysokém tempu a začali se objevovat okýnka v hostující obraně. Po rychlém přechodu Dan centroval před branku, kde soupeř odehrál balón na vápno, dobře jsme doplnili akci a následnou Benyho střelu, která šla na branku, odvrátil obránce rukou mimo (měla následovat penalta), bohužel se nepískala. Po další hezké kombinaci středem na jeden dotek si Alex dal balón přes posledního stopera a šel sám na brankáře. Přišel faul a měla následovat zcela jasná červená karta, pan rozhodčí k udivení všech dal pouze kartu žlutou a odůvodnil jí tím, že Alex neměl balón pod kontrolou!!! Ano, dal si dotykem balón vedle obránce a balón by následně měl pod kontrolou a postupoval sám na brankáře!! No nic. Ve čtyřicáté minutě se skvěle individuálně prosadil přes obránce Dan a jeho centr proměnil Větry – 2:3. Za stejného výsledku se šlo do kabin.
Z kluků byla cítit velká odhodlanost a chuť zápas otočit, obzvlášť když se přesvědčili, že na soupeře mají. Posledních dvacet minut prvního poločasu soupeře začali přehrávat.

Do druhého poločasu soupeř více vyztužil obranu, která už moc nestíhala naší rychlost a my šli bojovat dál! Tentokrát jsme měli lepší vstup my a hned ve 49. minutě jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání, kdy po dlouhém autu Alex přiťukl balón Větrymu a ten se chladnokrevně prosadil – 3:3!
Hráli jsme otevřený zápas nahoru dolu, vytvářeli si šance a tlačili se do zakončení. Soupeř několikrát zahrozil z brejků, které jsme odvrátili. Kdo ví, jaká by byla koncovka zápasu, kdyby Caltič v 80. minutě po dlouhém balónu, který hostující brankář podskočil, trefil prázdnou branku… Rozuzlení zápasu přišlo v 83. minutě, kdy se z vápna střelou prosadil soupeř a šel do vedení 3:4.

V závěru jsme si vypracovali ještě dvě šance, nejprve Tomovi střelu zablokoval soupeř a v poslední minutě po dlouhém balónu skvěle prodloužil Dory hlavou na Alexe, který z jedné tvrdě vystřelil, trefil brankáře, ale stejně se pískal offside.
A tak jsme po srdnatém výkonu padli 3:4. Byli jsme 7 minut od pokutových kopů a velké senzace, ale i tak se kluci nemají vůbec za co stydět!!

Soupeř je velmi zkušený a kvalitní, pro nás jsou takovéto zápasy velkou zkušeností a seznamováním s dospělým fotbalem. A jsem na kluky velmi hrdý, že odehráli vyrovnaných 70 minut, proti takto silnému soupeři v plné sestavě. Jen škoda prvních patnácti minut, kdy jsme soupeři darovali velký náskok.

Jižnímu městu gratuluji k postupu a děkuji jim za dobrý zápas. Jen mě mrzí reakce trenéra hostů, který v sedmé minutě pokřikuje „co je ta za komedii“?! Doufám, že se pak dobře koukal a viděl, jak 18-ti letí kluci přehrávají jeho tým!


Tisknout | Sdílet na Facebook

© SK Libuš