SK Libuš - oficiální stránky

SK Libuš je sportovním nástupcem klubu Sokol Libuš, založeného v roce 1923. Přečtěte si o nás více.

Nábor hráčů probíhá v klubu SK Libuš celoročně!!!

Pokud chcete přihlásit svého syna/dceru do fotbalového oddílu SK Libuš, přijďte kdykoliv, kdy je trénink dané kategorie (rozdělení dle věku viz níže).

Fotbalovou obuv, oblečení a míč přineste s sebou. Všechny informace Vám rádi sdělí zodpovědní trenéři nebo vedoucí. Potřebné kontakty naleznete zde.

Hřiště:       Libuš – tráva
Sestava:    Sam -Tadeáš, Šimon, Koza, Nazi – Oči, Martin (65' Fares), Koudy © – Mery (87' Habib), Max
   (89' Lukáš), Jonáš
Branky:      33' Max, 39' Jonáš, 65' Mery, 80' Koza, 90' Jonáš
ŽK:            20' Oči, 70' Max

Los nám na sobotní deštivé poledne přisoudil zápas proti, u nás neoblíbenému, Xaverovu. Soupeři jsme za jeho chování z podzimního zápasu měli co oplácet. Už při rozcvičce bylo jasné, že to nebude nic přátelského.

Do zápasu jsme chtěli jít sebevědomě a zkusit soupeře ze začátku překvapit rychlou hrou. To se nám bohužel nepovedlo. Hráli jsme s nepochopitelným respektem a i díky tomu soupeř zvyšoval v 17. minutě už na 0:2. Hosté byli i nadále lepším týmem a několikrát nás podržel výborně chytající Sam. Poté přišla pro hosty studená sprcha. Po dobrém pressingu a zisku míče se dostal do úniku Max, obešel gólmana a snížil na 1:2. Tím se hra převrátila a my se začali dostávat do šancí. Ve 39. minutě našel Pepa krásně před prázdnou bránou Jonáše a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Do druhé půle jsme vstoupili pasivně, avšak s pevnou defenzivou, která blokovala hodně střel. Co už prošlo na bránu, měl bez problémů Sam. V 65. minutě vybojoval Max u praporku balón, dostal ho před prázdnou bránu na Meryho, který ho z metru uklidil o břevno do sítě. Zbytek zápasu byl o tom, zda hosté vyrovnají nebo se nám povede odskočit na rozdíl dvou branek. V 80. minutě si Koza naskočil na roh, nedal brankáři šanci a uklidnil nás. V 90. minutě se podruhé v zápase prosadil Jony a zpečetil tak na konečných 5:2.

Děkuji klukům za dobrý výkon a všem fanouškům za podporu! Příští zápas nás čeká už v pátek, a to od 10:00 na půdě Admiry!

Libuš - Řeporyje 1:1 (1:1) - 23.03.2024 - A Team Muži

• zápasy

SK Libuš – FK Řeporyje   1:1 (1:1)

Hráno:        23.03.2024 10:15
Sestava:    Kořínek – Šenk, Šupina, Dorazil – Calta (72' Davizi), Beneš, Růžička D. (82' Stuchlík), Čížek -
   Nekola, Chum (56' Houdek), Klimeš (72' Kocourek)
Branky:      35' 1:0 Růžička D., 42' 1:1
ŽK:            Nekola, Houdek

První jarní utkání na domácím stadiónu nám od začátku svazovalo nohy a byli jsme dost nervózní. Hosté naopak vstoupili do zápasu s velkým sebevědomím po dvou vítězstvích a aktivita z nich vyzařovala. My jsme však pozorně bránili a tak ani hosté se do velkých šancí nedostávali. Nebezpečí hrozilo z rohových kopů, ale naše obrana v čele s vynikajícím Kořínkem vše odvrátili.

Po dvaceti minutách jsme konečně nabrali tempo hry, zvýšili aktivitu a přidali na přesnosti v kombinaci. Na obrazu hry to bylo rázem znát a přišly i naše velké šance, ale bohužel jak 2× Nekola, tak Dorazil se gólově neprosadili. Branka přišla po naší rychlé akci, průniku Nekoly a jeho přesné zpětné nahrávce na nabíhajícího Růžičku, který z hranice velkého vápna technickou střelou k tyči otevřel skóre utkání. Bohužel pro nás se hostům podařilo tři minuty před koncem poločasu výstavní střelou zpoza vápna přímo do šibenice vyrovnat.

Druhý poločas se hrál převážně od vápna k vápnu, ale postupem času byli hosté více nebezpečnější. Nakonec si vypracovali čtyři obrovské možnosti, které zlikvidoval famózními zákroky Kořínek v naší brance. Díky němu dnes máme bodík, i když jsme v prvním poločase měli více šancí my, tak v tom druhém jasně kralovali hosté.

Dnes to byl asi náš nejhorší výkon v jarní části, ale snaha a bojovnost většiny hráčů byla na vysoké úrovni, což nás dovedlo bodovému zisku.
Další zápas odehrajeme v sobotu 30.3. od 13:30 na UMT Zličín proti mužstvu Raptors.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Kořínek;   2. Šupina;   3. Růžička D.

Kbely - Libuš 3:0 (2:0) - 17.03.2024 - A Team Muži

• zápasy

Spartak Kbely – SK Libuš   3:0 (2:0)

Hráno:        17.03.2024 18:00
Hřiště:       Satalice – UMT
Sestava:     Kořínek – Šenk, Šupina, Dorazil – Calta, Beneš, Růžička D. (70' Davizi), Čížek – Nekola
    (20' Chum), Havlák (82' Kocourek), Klimeš
Branky:        14' 1:0, 45' 2:0, 84' 3:0
ŽK:              ­Davizi, Stuchlík (na lavičce)

Do zápasu s prvním týmem tabulky jsme jeli hlavně s úkolem odčinit poslední dva debakly ze vzájemných zápasů, hrát aktivně a disciplinovaně.

Domácí do utkání vlétli s plnou parádou a my byli chvílema jak na kolotoči. Obrana v čele s výborným Kořínkem v naší brance, však fungovala výborně, ale přesto se podařilo domácím ve čtrnácté minutě skórovat. Tím naštěstí tlak pomalu ustával a my se začali více a více věnovat též útočné činnosti. Nejdříve v 18. minutě vypíchl Nekola míč domácímu stoperovi a řítil se sám na branku, ale možnost šance překazil skluzem vracející se domácí obránce, který sice zasáhl míč, ale poté i Nekolův kotník. Místo faulu a možné červené se k našemu zděšení hrálo dál a Nekola pro zranění naopak dohrál.

Dál jsme se snažili při každé možnosti ohrozit domácí svatyni, ale chybělo nám vždy kousek štěstí (Havlákova střela do tyče) či přesnosti. Rozhodující moment utkání asi přišel již v nastaveném čase prvního poločasu, kdy při našem tlaku se dostali domácí do brejku, který skvěle hlavou zakončili a šlo se do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

Druhý poločas si domácí více a poctivě hlídali svoji hru hlavně odzadu a do moc příležitostí, jako v poločase prvním, nás již nepustili. Naopak sami nám několikrát zle zavařili v našem pokutovém území a to hlavně po rohových kopech.

Poslední branka přišla šest minut před koncem a byla výstavní, když se domácí dostali k míči po našem špatném autovém vhazování a ztrátě míče v blízkosti šestnáctky. Následovala střela z 22 metrů přímo do šibenice a tímto krásným okamžikem byl stanoven konečný výsledek utkání.

Domácí výhra je zasloužená, ale dnes můžeme určitě odcházet se vztyčenou hlavou, i když jsme žádný bodík neurvali. Do dalších zápasů musíme jít stále cestou, kterou jsme si v zimě nastolili, tvrdě pracovat, snažit se co nejvíce odstraňovat chyby z předešlých utkání, vystupovat týmově, disciplinovaně a věřit ve vítězství v každém utkání.
Další zápas odehrajeme v sobotu 23.3. od 10:15 na domácím stadiónu proti mužstvu Řeporyj.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Kořínek;   2. Šupina;   3. Ha­vlák

Střešovice - Libuš 4:0 (0:0) - 16.03.2024 - Starší dorost

• zápasy

SK Střešovice 1911 – SK Libuš   4:0 (0:0)

Hráno:        16.03.2024 12:45
Hřiště:       Střešovice – UMT
Sestava:    Sam – Tadeáš (81. Habib), Šimon, Mirda (88. Lukáš G.), Nazi – Koza (71. Martin), Pepa,
   Koudy © – Fares (60. Mery), Max, Jonáš
Branky:      -
ŽK:            10' Kozák, 17' Nazi

Po nevydařené zimní přípravě, která nám dala snad jen tři dlouhodobě zraněné hráče, jsme zavítali na půdu Střešovic.

Do zápasu jsme šli v defenzivním postavení s pokusem hrát z dobře zajištěné obrany. To se nám dařilo 70 minut. Během prvního poločasu jsme domácí téměř do ničeho nepustili a dařilo se nám hrozit z rychlých brejků.

Ve druhé půli jsme chtěli navázat na výkon z první a to se nám dařilo do 70. minuty. Pak si vzal slovo pán s píšťalkou a domácí se z komické penalty dostali do vedení. Všemu pískaní však nebyl konec, o 3 minuty později se dostal k balónu Max, brankář ho poslal k zemi a rozhodčí po konzultaci s asistentem řekl, že Max šel do míče “příliš aktivně”.
Zbytek zápasu se odehrál v režii domácích a výsledkem je nezasloužená prohra 0:4.

Děkuji klukům za bojovný výkon. Příští sobotu nás čeká doma Xaverov.

Libuš - Bohnice 5:0 (1:0) - 09.03.2024 - A Team Muži

• zápasy

SK Libuš – TJ Slovan Bohnice   5:0 (1:0)

Hráno:        09.03.2024 16:15
Hřiště:       Braník – UMT
Sestava:     Kořínek – Šenk, Šupina, Dorazil – Calta (85' Sobotka), Davizi, Růžička D., Čížek – Nekola
    (82' Kocourek), Havlák (77' Chum), Klimeš (85' Stuchlík)
Branky:        19' 1:0 Klimeš, 61' 2:0 Havlák, 75' 3:0 Havlák, 82' 4:0 Calta, 85' 5:0 Čížek
ŽK:              Šenk

Do zápasu jsme doslova vlétli a hned v první minutě měli první šanci. Za minutku na to se zranil hostům v souboji o míč stoper, který dopadl asi špatně na rameno a musela přijet rychlá (přejeme brzké uzdravení). Dál se hrálo spíše pod naší taktovkou a v 19. minutě po hezké nahrávce Nekoly proměnil svůj nájezd Klimeš a poslal nás do zaslouženého vedení.
Stále však byla znát na obou týmech nervozita z prvního a důležitého utkání, tak se místy pohledná kopaná zrovna nehrála. Posledních deset minut prvního poločasu patřilo spíše hostům a také přišla jejich největší šance, když se po rohovém kopu prosadil krásnou střelou hlavou jejich útočník, ale Kořínek předvedl zákrok utkání a střelu vytěsnil opět na rohový kop. Pro nás dost důležitý moment zápasu.

Druhý poločas jsme začali hned dvěma nebezpečnými útoky, ale bez brankového efektu. Hrálo se spíše od vápna k vápnu. Po hodině hry Nekola vystihl rozehrávku soupeře, nahrál na Havláka a ten prudkou ranou zpoza vápna nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a poslal nás do dvoubrankového vedení. To hostující tým malinko srazilo v jejich houževnatosti a snaze uhrát dobrý výsledek. Naopak naše hra začala nabírat na obrátkách a nakonec jsme se prosadili i gólově. V 75. min. po Šenkovo dlouhém míči se nádherně trefil znova Havlák, poté v 82. min. přišla učebnicová kolmice Klimeše na Caltu, který po 60m sprintu zakončil s přehledem zkušeného matadora a zvýšil na rozdíl čtyř branek.
Tečku za utkáním udělala velmi povedená střela Čížka z velkého vápna. Hosté krutou porážku unesli a zápas se dohrál v klidném duchu. Zasloužená a důležitá výhra, výkon a hra z našeho pohledu určitě ještě nebyla ta top, ale dvě třetiny utkání určitě snesly přísné měřítko.

Další utkání odehrajeme v neděli 17.3. od 18:00 na UMT Satalice – proti prvnímu týmu soutěže – Spartaku Kbely.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Šupina + celý tým.

5    2    2    1       11:11    8

Zimní přípravu jsme začali 18.1. a trénovali 2× v týdnu na Libuši a 1× na Gordicu Kačerov. V dalším cyklu jsme přidali i 5 přípravných utkání (soupeři – 2× přebor, 2× I.A třída a 1× I.B třída).

Docházka i přístup hráčů byl velmi dobrý a bylo znát, že si všichni uvědomují, jak bude jarní část sezóny pro nás náročná v bojích o záchranu soutěže. Bohužel nás ke konci postihla nějaká zranění a nemoci, tak věřme, že se kluci dají co nejdříve do pořádku a budeme na jarní část připraveni v plné síle.

Náš cíl a úkol pro jaro je zcela jasný, čímž je záchrana soutěže. Všechny naše příznivce chceme ubezpečit, že pro to všichni uděláme maximum!!!
Samozřejmě k tomu potřebujeme i vaši podporu.