Libuš - Xaverov 5:2 (2:2) - 23.03.2024 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Libuš - Xaverov 5:2 (2:2)  |  23.03.2024

Sestava:    Sam -Tadeáš, Šimon, Koza, Nazi – Oči, Martin (65' Fares), Koudy © – Mery (87' Habib), Max
   (89' Lukáš), Jonáš
Branky:      33' Max, 39' Jonáš, 65' Mery, 80' Koza, 90' Jonáš
ŽK:            20' Oči, 70' Max

Los nám na sobotní deštivé poledne přisoudil zápas proti, u nás neoblíbenému, Xaverovu. Soupeři jsme za jeho chování z podzimního zápasu měli co oplácet. Už při rozcvičce bylo jasné, že to nebude nic přátelského.

Do zápasu jsme chtěli jít sebevědomě a zkusit soupeře ze začátku překvapit rychlou hrou. To se nám bohužel nepovedlo. Hráli jsme s nepochopitelným respektem a i díky tomu soupeř zvyšoval v 17. minutě už na 0:2. Hosté byli i nadále lepším týmem a několikrát nás podržel výborně chytající Sam. Poté přišla pro hosty studená sprcha. Po dobrém pressingu a zisku míče se dostal do úniku Max, obešel gólmana a snížil na 1:2. Tím se hra převrátila a my se začali dostávat do šancí. Ve 39. minutě našel Pepa krásně před prázdnou bránou Jonáše a do kabin se šlo za stavu 2:2.

Do druhé půle jsme vstoupili pasivně, avšak s pevnou defenzivou, která blokovala hodně střel. Co už prošlo na bránu, měl bez problémů Sam. V 65. minutě vybojoval Max u praporku balón, dostal ho před prázdnou bránu na Meryho, který ho z metru uklidil o břevno do sítě. Zbytek zápasu byl o tom, zda hosté vyrovnají nebo se nám povede odskočit na rozdíl dvou branek. V 80. minutě si Koza naskočil na roh, nedal brankáři šanci a uklidnil nás. V 90. minutě se podruhé v zápase prosadil Jony a zpečetil tak na konečných 5:2.

Děkuji klukům za dobrý výkon a všem fanouškům za podporu! Příští zápas nás čeká už v pátek, a to od 10:00 na půdě Admiry!