Zličín - Libuš 1:3 (0:2) - 14.04.2024 - Starší dorost

Články > Starší dorost > Zličín - Libuš 1:3 (0:2)  |  14.04.2024

Sestava:     Sam – Šimi ©, Míra, Koza, Nazi – Koudy, Pepa (90' Martin), Jony- Mery (84' Šajny), Max,
    Habib (79' Fares)
Branky:       16' Jony, 26' Max (p.k.), 84' Jony
ŽK:              23' Nazi, 23' Pepa, 30' Mirda, 85' Koza

Po středečním zklamání v prohraném poháru jsme jeli pro povinnou výhru na Zličín.

Zápas začal velmi opatrně z obou stran, moc šancí k vidění nebylo. První zajímavější moment byl k vidění až v 16. minutě, kdy si Jonáš naskočil na centr a hlavou nás poslal do vedení. O nějakých 10 minut později vyslal pěknou průnikovku Koudy na Maxe, kterého stoper poslal skluzem k zemi a byla nařízena penalta, kterou faulovaný Max bez problémů proměnil a uklidnil nás. Těsně před odchodem do kabin se Max dostal do velmi podobného průniku, byl znovu, snad ještě jasněji, než v prvním případě, faulován. Rozhodčí však tentokrát pokutový kop nenařídil a tak se šlo do kabin za stavu 0:2.

O poločase jsme si řekli, že nechceme polevit. Čekalo nás dalších 45 minut a jak jsme si sami zkusili v týdnu na Hájích, vedení o dvě branky nemusí nic znamenat. Druhý poločas začal velmi podobně, jako ten první. Hra byla velmi opatrná, domácí se dostali do pár šancí, ale podržel nás velmi dobře chytající Sam.

Definitivní tečku za výsledkem jsme dali v 84. minutě, kdy Mery našel před odkrytou bránou Jonáše, který nás uklidnil a přidal třetí gól. Domácí sice v závěru snížili z penalty, na víc už se však nezmohli a my jsme si připsali veledůležité tři body a odsunuli jsme Zličín na poslední místo tabulky.

Příští sobotu nás čeká od 16:30 na domácí půdě derby s Tempem.