Př. Kopanina - Libuš 3:2 (0:1) - 14.04.2024 - A Team Muži

Články > A Team Muži > Př. Kopanina - Libuš 3:2 (0:1)  |  14.04.2024

FC Přední Kopanina B – SK Libuš   3:2 (0:1)

Sestava:     Kořínek – Šenk, Šupina, Dorazil – Beneš, Stuchlík (62' Calta), Růžička D., Čížek – Chum
    (71' Kocourek), Houdek, Sobotka (71' Davizi)
Branky:        9' 0:1 Šupina, 52' 1:1, 74' 2:1, 82' 2:2 Šupina, 92' 3:2
ŽK:              ­Stuchlík, Sobotka

K našim zraněným hráčům bohužel přibyl ještě Nekola, ale přesto jsme odjížděli k utkání s týmem bojujícím o postup do přeboru s velkým odhodláním získat nějaký ten bodík.

Zápas začal náporem domácích, který jsme však bez větších problému ustáli. Hned v deváté minutě jsme udeřili, když po rohovém kopu Růžičky hlavičkoval Dorazil, kterému vykopl míč z brankové čáry patou bránící hráč, ale míč se dostal k Šupinovi, který nás nádherným lobem levou nohou poslal do vedení. Za dalších pět minut se uvolnil na hranici pokutového území Houdek, ale jeho technická střela bohužel skončila na břevně domácí branky a z následné dorážky se Chum netrefil. Domácí sice měli mírný tlak a více ze hry, ale naší branku nijak neohrožovali. To ve dvacátépáté minutě se dostal do obrovské šance Sobotka, ke kterému se odrazil míč od domácího hráče, ale střela levou nohou skončila vedle domácí svatyně. Až do konce poločasu domácí naši branku nijak nebezpečně neohrozili a tak se šlo do kabin za našeho jednobrankového vedení.

Vstup do druhého poločasu se vydařil domácím, kteří dvojím střídáním a přeskupením hráčů chtěli zápas otočit ve svůj prospěch. Bohužel pro nás, hned po sedmi minutách se jeden ze střídajících prosadil hlavou po rohovém kopu a bylo srovnáno. Trvalo nám chvilku, než jsme se oklepali a přežili pár nebezpečných akcí domácího týmu. Poté přišla jedna z nejhezčích akcí utkání, kdy od vlastní poloviny na tři nahrávky přišla kolmice na Caltu, který našel svým přízemním centrem nabíhajícího Houdka, ale pro naši a Houdkovu smůlu jeho střela skončila na tyčce domácí branky. V sedmdesátéčtvrté minutě přišel trest ze strany domácích, kdy po hezké akci po pravé straně přišel ostrý centr letící naším malým vápnem, Šenk o kousek míč netrefil a tak domácí útočník ve skluzu otočil skóre ve prospěch svého týmu.

Opět jsme dokázali obrovskou chuť a vůli s výsledkem něco udělat. Nejdříve Beneš vyslal Daviziho kolmicí k samostatnému úniku, ale domácí stoper špičkou kopačky naši šanci zhatil. Za malou chvilku kopal Čížek od naší střídačky trestný kop a Šupina chytře hlavou srovnal stav utkání. Obrovská radost a zasloužená remíza.

Oba týmy chtěli tři body a minutu před koncem k nim měly blízko domácí, ale skvělým zákrokem se blýskl Kořínek, který bravurně zneškodnil samostatný nájezd domácího hráče. V nastaveném čase jsme házeli aut u pokutového území, ale AR2 označil, jako špatně hozený a z následné akce jsme úplně zbytečně po několika individuálních chybách inkasovali potřetí a pískal se okamžitě konec.

Hrozná rána pro naše hráče, ale takový je prostě fotbal. Vše si musíme v klidu rozebrat a hlavně se poučit, aby již k těmto chybám nedocházelo. Celému týmu patří dík za odvedený výkon, který však body nepřinesl. Další zápas odehrajeme v sobotu 20.4. od 10:15 na domácím hřišti proti mužstvu Zlíchova.

Nejlepší hráči z pohledu SK Libuš:   1. Šupina;   2. Růžička D.;   3. Čížek, Sobotka